4:3
2011 DIVISION WINNERS
CONTACT US: Mailing Address: PO Box 101, Red Bluff CA 96080 Phone: (530) 527-6127 Fax: (530) 528-0431 MAP to the Red Bluff Elks Lodge
Senior Senior Division (70& Older)
Senior Division (55-69)
Adult Division (37-54)
Young Adult Division (18-36)
Junior Division (17 & Under)
Junior Junior Division (12 & Under)
Peewee Division (8 & Under)
Jr Twin Division (17 & Under)
Accompanist (Any Age)
Open Division
Open Twin Division
Junior Jukebox (17 & Under)
Open Jukebox Division (Any Age)
Junior Picking Division
Waltz Division
Junior Piano Division
Junior Junior Piano Division
Peewee Piano Division
1st Arthur Kee, Brentwood CA 2nd Charley Oveland, Saratoga CA 3rd Carl Malotte, Lincoln CA 4th Anne Huber, Redding CA 5th Les Tucker, Woodburn OR
1st Pat Scott, Red Bluff CA 2nd Nicki Carlisle, Shingletown CA 3rd Dan Touchstone, San Diego CA 4th Anita Marley, Patterson CA 5th Randy Warner, Washoe Valley NV
1st Katy Bridges - Petaluma CA 2nd Johny McDonald, Quincy CA
1st Melissa Lincoln, Antelope CA 2nd Annie Voetberg, Chehalis WA 3rd Laura Hightower, San Francisco  4th Christine Smith, Whitmore 5th Abbie Brink, Whitmore CA 6th Emily Otteson, Portland OR
1st Amy Culbreath, Orland CA 2nd Lilja Voetberg, Chehalis WA 3rd Tucker Voetberg, Chehalis WA 4th Ryley Gallagher, Red Bluff CA 5th Tallon Sandoval, Janesville CA
1st Vance Voetberg, Chehalis WA 2nd Christopher Culbreath, Orland CA 3rd Elizabeth McDonough, Bangor CA 4th Lauren Allison, Bend OR 5th Rudy Voetberg, Chehalis WA
1st Amanda Culbreath, Orland CA 2nd Monica McDonough, Bangor CA 3rd Patricia Garrett, Folsom CA 4th Keaton Reitan, Cottonwood CA 5th Luke Allison, Bend OR
1st Amy & Christopher Culbreath, Orland 2nd Francis and Juliann McDonough, Bangor 3rd Laura and Hannah Allison, Bend OR
1st John Francis/ Danita Gardner 2nd Johny McDonald/Tallon Sandoval 3rd Billy Smith/ Arthur Kee 4th Alma Reitan/Anne Huber
1st Mia Orosco, Lorena TX 2nd Elisha Voetberg, Chehalis WA 3rd Darren Reitan, Red Bluff CA 4th John Francis, Salt Lake City UT 5th Liddy Voetberg, Chehalis WA 6th Eric Anderson, Lincoln CA 7th Starr McMullen, Corvallis OR 8th Martha Boyle, Cottonwood CA
1st Jim French, Weaverville CA 2nd Eric Anderson, Lincoln CA 3rd Bob Gardner, Palo Alto CA 4th Al Myers, Redding CA 5th Tom Spence, Redding CA
1st Rudy Voetberg, Chehalis WA 2nd Lauren Allison, Bend OR 3rd Clara Boyle, Cottonwood CA
1st Tricia Ferguson, Redding CA 2nd Mia Orosco, Lorena TX 3rd Johny McDonald, Quincy CA
Hot Fiddle Division
Open Picking Division (Any Age)
1st Patrick Murray, Shingletown CA 2nd Francis McDonough, Bangor CA 3rd Brad Williams, Little Valley CA
1st Jerry Rose, Mt. Shasta CA 2nd Elisha Voetberg, Chehalis WA 3rd Avery Ellisman, Encinitas CA
2011 DIVISION WINNERS
Senior Senior Division (70& Older)
Senior Division (55-69)
Adult Division (37-54)
Young Adult Division (18-36)
Junior Division (17 & Under)
Junior Junior Division (12 & Under)
Peewee Division (8 & Under)
Jr Twin Division (17 & Under)
Accompanist (Any Age)
Open Division
Open Twin Division
Junior Jukebox (17 & Under)
Open Jukebox Division (Any Age)
Junior Picking Division
1st Arthur Kee, Brentwood CA 2nd Charley Oveland, Saratoga CA 3rd Carl Malotte, Lincoln CA 4th Anne Huber, Redding CA 5th Les Tucker, Woodburn OR
1st Pat Scott, Red Bluff CA 2nd Nicki Carlisle, Shingletown CA 3rd Dan Touchstone, San Diego CA 4th Anita Marley, Patterson CA 5th Randy Warner, Washoe Valley NV
1st Katy Bridges - Petaluma CA 2nd Johny McDonald, Quincy CA
1st Melissa Lincoln, Antelope CA 2nd Annie Voetberg, Chehalis WA 3rd Laura Hightower, San Francisco  4th Christine Smith, Whitmore 5th Abbie Brink, Whitmore CA 6th Emily Otteson, Portland OR
1st Amy Culbreath, Orland CA 2nd Lilja Voetberg, Chehalis WA 3rd Tucker Voetberg, Chehalis WA 4th Ryley Gallagher, Red Bluff CA 5th Tallon Sandoval, Janesville CA
1st Vance Voetberg, Chehalis WA 2nd Christopher Culbreath, Orland CA 3rd Elizabeth McDonough, Bangor CA 4th Lauren Allison, Bend OR 5th Rudy Voetberg, Chehalis WA
1st Amanda Culbreath, Orland CA 2nd Monica McDonough, Bangor CA 3rd Patricia Garrett, Folsom CA 4th Keaton Reitan, Cottonwood CA 5th Luke Allison, Bend OR
1st Amy & Christopher Culbreath, Orland 2nd Francis and Juliann McDonough, Bangor 3rd Laura and Hannah Allison, Bend OR
1st John Francis/ Danita Gardner 2nd Johny McDonald/Tallon Sandoval 3rd Billy Smith/ Arthur Kee 4th Alma Reitan/Anne Huber
1st Mia Orosco, Lorena TX 2nd Elisha Voetberg, Chehalis WA 3rd Darren Reitan, Red Bluff CA 4th John Francis, Salt Lake City UT 5th Liddy Voetberg, Chehalis WA 6th Eric Anderson, Lincoln CA 7th Starr McMullen, Corvallis OR 8th Martha Boyle, Cottonwood CA
1st Jim French, Weaverville CA 2nd Eric Anderson, Lincoln CA 3rd Bob Gardner, Palo Alto CA 4th Al Myers, Redding CA 5th Tom Spence, Redding CA
1st Rudy Voetberg, Chehalis WA 2nd Lauren Allison, Bend OR 3rd Clara Boyle, Cottonwood CA
1st Tricia Ferguson, Redding CA 2nd Mia Orosco, Lorena TX 3rd Johny McDonald, Quincy CA
Open Picking Division (Any Age)
1st Patrick Murray, Shingletown CA 2nd Francis McDonough, Bangor CA 3rd Brad Williams, Little Valley CA
1st Jerry Rose, Mt. Shasta CA 2nd Elisha Voetberg, Chehalis WA 3rd Avery Ellisman, Encinitas CA
CONTACT US: Mailing Address: PO Box 101, Red Bluff CA 96080 Phone: (530) 527-6127 Fax: (530) 528-0431 MAP to the Red Bluff Elks Lodge