4:3
2018 DIVISION WINNERS
CONTACT US: Mailing Address: PO Box 101, Red Bluff CA 96080 Phone: (530) 527-6127 Fax: (530) 528-0431 MAP to the Red Bluff Elks Lodge
1st Hughie Smith, Clovis 2nd Nicki Carlisle, Shingletown 3rd Kathy Kampschmidt, Willows 4th Billy Smith, Lincoln 5th Arthur Kee, Brentwood Oldest Fiddler 1.  Hughie Smith, Clovis, age 85
Senior Senior Division (70 & Older)
Senior Division (55-69)
Adult Division (37-54)
Junior Division (17 & Under)
Junior Junior Division (12 & Under)
Peewee Division (8 & Under)
Jr Twin Division (17 & Under)
1st Starr McMullen, Corvallis OR 2nd Joe Osborn, San Rafael 3rd Pat Scott, Red Bluff 4th Mikki Feeney, Willows
1st Holly Sternberg, Sparks NV 2nd Brigit McNeil, Reno NV 3rd Allegra Weaver, Redding 4th Jonathan Trawick, Portland OR
Accompanist (Any Age)
Open Division
Open Twin Division
Hot Fiddle Award
Open Jukebox Division (Any Age)
Robert Strawn Award
Junior Piano Division
Junior Junior Piano Division
Peewee Piano Division
1st Sophie Peña, Palo Cedro 2nd Maureen McNeil, Reno NV 3rd Fallon Lindsey, Redding 4th Natalie Parker-Blount, Shingletown 5th Lindsey Pho, Red Bluff
1st Fiona McNeil, Reno NV 2nd Gage Lindsey, Redding 3rd Ari Glasser, Santa Rosa 4th Mason Miller, Lewiston 5th Colton Wiechman, Redding
1st Eli Glasser, Santa Rosa 2nd Kacey White, Redding 3rd Kiley Lincoln, Red Bluff 4th Jaclynn Murray, Shingletown 5th Cade Woelfel, Los Molinos Youngest Fiddler Kyla Kozlowski, Chico, age 3
1st Helaina Rogers/Natalie Parker-Blount 2nd Maureen & Fiona McNeil
1st Hughie Smith/Tristan Clarridge 2nd Eric Anderson/Leah Bowen 3rd Kathy Kampschmidt/Nicki Carlisle
1st Tristan Clarridge, Mt. Shasta 2nd Alex Sharps, Julian 3rd Leah Bowen, Sparks NV 4th Scott Sumner, Umapine OR 5th Eric Anderson, Lincoln 6th Nat Copeland, Julian 7th Ginger Vogel, Chico 8th Tina Carlsen, Minden NV
1st Cate Huiras, Chico 2nd “Silly Strings”, Shingletown 3rd Natalie Parker-Blount, Shingletown
Junior Mandolin Picking
Open Picking Division (Any Age)
Fiddle Judges
1st Macy Jae Skillman, Red Bluff 2nd Jacob Wiechman, Redding 3rd Gracie Sherbundy, Anderson
1st Jillian Alldrin, Palo Cedro 2nd Jim French, Weaverville 3rd John Williamson, Shelton WA
1st Tristan Clarridge, Mt. Shasta 2nd Scott Sumner, Umapine OR 3rd Eric Anderson, Lincoln
1st Tyler Braito, Cottonwood 2nd Lindsey Pho, Red Bluff 3rd Evelyn MacNair, Cottonwood
1st Allie Braito, Cottonwood 2nd Ari Glasser, Santa Rosa 3rd Finian MacNair, Cottonwood
1st Eli Glasser, Santa Rosa
Amy Carwile, Lexington KY Daniel Carwile, Lexington KY Linda Relph, Dallas TX Bobby Taylor, St. Albans WV Dan Touchstone, San Diego
1st Jim French, Weaverville 2nd Al Myers, Redding 3rd Eric Anderson, Lincoln 4th Bob Gardner, Atherton 5th Kathy Bly, Gardnerville NV
1st Tristan Clarridge, Mt. Shasta 2nd Holly Sternberg, Sparks NV 3rd Fiona McNeil, Reno NV
Junior Guitar Picking
1st Katherine Parker-Blount, Shingletown 2nd Sean Dorney, Redding 3rd Tyler White, Redding
Picking Judges
Eric Anderson, Lincoln Monty Millard, Willows Jonathan Trawick, Portland OR
Piano Judges
Becky Huskey, Red Bluff Elizabeth ______, Redding CA Nathan Townley, Red Bluff CA
2018 DIVISION WINNERS
CONTACT US: Mailing Address: PO Box 101, Red Bluff CA 96080 Phone: (530) 527-6127 Fax: (530) 528-0431 MAP to the Red Bluff Elks Lodge
1st Hughie Smith, Clovis 2nd Nicki Carlisle, Shingletown 3rd Kathy Kampschmidt, Willows 4th Billy Smith, Lincoln 5th Arthur Kee, Brentwood Oldest Fiddler 1.  Hughie Smith, Clovis, age 85
Senior Senior Division (70 & Older)
Senior Division (55-69)
Adult Division (37-54)
Junior Division (17 & Under)
Junior Junior Division (12 & Under)
Peewee Division (8 & Under)
Jr Twin Division (17 & Under)
1st Starr McMullen, Corvallis OR 2nd Joe Osborn, San Rafael 3rd Pat Scott, Red Bluff 4th Mikki Feeney, Willows
1st Holly Sternberg, Sparks NV 2nd Brigit McNeil, Reno NV 3rd Allegra Weaver, Redding 4th Jonathan Trawick, Portland OR
Accompanist (Any Age)
Open Division
Open Twin Division
Hot Fiddle Award
Open Jukebox Division (Any Age)
Robert Strawn Award
Junior Piano Division
Junior Junior Piano Division
Peewee Piano Division
1st Sophie Peña, Palo Cedro 2nd Maureen McNeil, Reno NV 3rd Fallon Lindsey, Redding 4th Natalie Parker-Blount, Shingletown 5th Lindsey Pho, Red Bluff
1st Fiona McNeil, Reno NV 2nd Gage Lindsey, Redding 3rd Ari Glasser, Santa Rosa 4th Mason Miller, Lewiston 5th Colton Wiechman, Redding
1st Eli Glasser, Santa Rosa 2nd Kacey White, Redding 3rd Kiley Lincoln, Red Bluff 4th Jaclynn Murray, Shingletown 5th Cade Woelfel, Los Molinos Youngest Fiddler Kyla Kozlowski, Chico, age 3
1st Helaina Rogers/Natalie Parker-Blount 2nd Maureen & Fiona McNeil
1st Hughie Smith/Tristan Clarridge 2nd Eric Anderson/Leah Bowen 3rd Kathy Kampschmidt/Nicki Carlisle
1st Tristan Clarridge, Mt. Shasta 2nd Alex Sharps, Julian 3rd Leah Bowen, Sparks NV 4th Scott Sumner, Umapine OR 5th Eric Anderson, Lincoln 6th Nat Copeland, Julian 7th Ginger Vogel, Chico 8th Tina Carlsen, Minden NV
1st Cate Huiras, Chico 2nd “Silly Strings”, Shingletown 3rd Natalie Parker-Blount, Shingletown
Junior Mandolin Picking
Open Picking Division (Any Age)
Fiddle Judges
1st Macy Jae Skillman, Red Bluff 2nd Jacob Wiechman, Redding 3rd Gracie Sherbundy, Anderson
1st Jillian Alldrin, Palo Cedro 2nd Jim French, Weaverville 3rd John Williamson, Shelton WA
1st Tristan Clarridge, Mt. Shasta 2nd Scott Sumner, Umapine OR 3rd Eric Anderson, Lincoln
1st Tyler Braito, Cottonwood 2nd Lindsey Pho, Red Bluff 3rd Evelyn MacNair, Cottonwood
1st Allie Braito, Cottonwood 2nd Ari Glasser, Santa Rosa 3rd Finian MacNair, Cottonwood
1st Eli Glasser, Santa Rosa
Amy Carwile, Lexington KY Daniel Carwile, Lexington KY Linda Relph, Dallas TX Bobby Taylor, St. Albans WV Dan Touchstone, San Diego
1st Jim French, Weaverville 2nd Al Myers, Redding 3rd Eric Anderson, Lincoln 4th Bob Gardner, Atherton 5th Kathy Bly, Gardnerville NV
1st Tristan Clarridge, Mt. Shasta 2nd Holly Sternberg, Sparks NV 3rd Fiona McNeil, Reno NV
Junior Guitar Picking
1st Katherine Parker-Blount, Shingletown 2nd Sean Dorney, Redding 3rd Tyler White, Redding
Picking Judges
Eric Anderson, Lincoln Monty Millard, Willows Jonathan Trawick, Portland OR
Piano Judges
Becky Huskey, Red Bluff Elizabeth ______, Redding CA Nathan Townley, Red Bluff CA